Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

WinterContact™ TS 860 S
ново

Зимски пневматици со ултрависоки перформанси за премиум спортски

  • Одлични перформанси на снег за исклучително задоволство во возењето.
  • Најдобри перформанси на сопирање за максимална безбедност во зима.
  • Извонредни перформанси при ракување во суви услови за најголема прецизност во управувањето.
  • Исклучително низок отпор при тркалање за намалена потрошувачка на гориво.
WinterContact™ TS 860 S
Пронаоѓач на пневматици
Технички детали
Технологија
ЕУ-етикета за пневматици
Димензии
Преземање

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.