Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

VanContact Winter

Вашиот идеален придружник во зимската сезона.

  • Пократки растојанија на сопирање и подобрена влечна сила на снег
  • Висока безбедност од лизгање и пократки растојанија на сопирање на влажни коловози
  • Подобрена отпорност на тркалање
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Технички детали
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.