Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

SportContact™ 6

Безбедност на сите патишта. Контрола при сите брзини.

  • Black Chili за максимално прилегнување во сите насоки овозможува врвно искуство во возењето
  • Vectoring за максимална контрола, нова ера во развојот на шарата на слојот за газење
  • Aralon350™, нов адаптивен хибриден појас за максимална стабилност при брзини и до 350 km/h
tire_image1
Почеток
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
ЕУ-етикета за пневматици
Asortiman proizvoda

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.