Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

CrossContact™ RX
ново

Кросовер-перформанси подобрени со германската технологија.

  • Значително намалување на бучавата на патот за мазно и тивко секојдневно возење.
  • Одлични перформанси за запирање на влажни патишта.
  • Подобрена тракција на снежни и влажни патишта за подобра безбедност при возење.
CrossContact™ RX
Пронаоѓач на пневматици
Технички детали
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи
Преземи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.