Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiWinterContact™ TS 850

Совршен пневматик за студени и за влажни временски услови.

  • Унапредени перформанси при сопирање на снежни, замрзнати и на влажни патишта.
  • Одлична стабилност при возење во сите зимски услови
  • Поекономичен благодарејќи на намалениот отпор на тркалање и зголемената километража.
ContiWinterContact™ TS 850
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
Технологија
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи
Преземање

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.