Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiWinterContact™ TS 830

Посебно направен специјален пневматик за сопирање за возила во компакт-класата и во средната класа.

  • Подобрено запирање на снег врз основа на голем број блокови во областа на рамената
  • Унапредени перформанси при сопирање на мраз и на влажни патишта
  • Проектиран за да работи усогласено со денешните електронски системи за безбедност во возење
  • Супериорна потрошувачка на гориво
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.