Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiWinterContact™ TS 810 Sport

За да станете шампион потребна ви е вистинска опрема.

  • Исклучителни перформанси во сите временски услови.
  • Врвно управување и сопирање на суви патишта
  • Одлична безбедност од аквапланинг
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
Технологија
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.