Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiWinterContact™ TS 810

Удобен зимски пневматик за возила во средна и во луксузна класа.

  • Исклучително прилегнување и перформанси на сопирање на снег и на мраз
  • Одлични перформанси на влажни површини
  • Супериорна удобност во возењето
  • Долг сервисен век
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Najvažniji tehnički podaci
Резултати од тестот
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.