Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiWinterContact™ TS 800

За поголема безбедност во сите услови на пат.

  • Врвна стабилност при свртување и при прилегнување
  • Одлични перформанси на снег и на мраз
  • Исклучителна заштита од аквапланинг
ContiWinterContact™ TS 850
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.