Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiVanContact™ 200

Оптимално сопирање за поголема безбедност.

  • Безбедно патување благодарејќи на помали растојанија на запирање на влажни патишта
  • Значително намален отпор на тркалање за помала потрошувачка на гориво и за поголема ефикасност
  • Безбедно управување во сите ситуации, дури и при големо оптоварување
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Технички детали
Резултати од тестот
ЕУ-етикета за пневматици
Asortiman proizvoda
Преземање

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.