Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiTrac SUV

За средни и за тешки SUV/4x4 возила.

  • Соодветен за употреба на пат и за теренска употреба.
  • Исклучителни перформанси при управување и при сопирање
  • Добра заштита од аквапланинг и минимално задржување на камчиња
  • Одлична тракција и голема удобност при возење 
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.