Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg

Continental Пневматици

ContiSportContact™ 5

Пневматик со одлично управување и контрола.

  • Одлично прилегнување на патот и управување, како и безбедност при свртување
  • Помали растојанија на запирање во сите временски услови.
  • Намалена потрошувачка на гориво и голема километража
tire_image1
Tirefinder
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
Технологија
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи
Преземање

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.