Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiSportContact™ 5 P

Суперспортски пневматик за врвно управување и за максимална забава.

  • Совршена прецизност на воланот и спортско управување
  • Одлично прилегнување и стабилност при свртување
  • Оптимизиран за да одговори на специфичните барања на предните и на задните оски
  • Мали растојанија на сопирање на влажни и на суви патишта
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
Технологија
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи
Преземање

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.