Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiPremiumContact™ 5

Совршен универзален пневматик, ги поврзува перформансите и безбедноста.

  • Совршено прилегнување и оптимално управување во која било ситуација при возење
  • Мали растојанија на запирање на влажни и на суви површини
  • Удобно возење и унапреден отпор на тркалање
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
Технологија
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи
Преземање

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.