Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiPremiumContact™ 2

со нов 3D жлеб.

  • Исклучителни перформанси на сопирање во влажни и во суви услови
  • Одлична отпорност на аквапланинг
  • Прецизно управување и непобедлива стабилност при возење
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
Технологија
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.