Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

Conti.eContact™ Electric cars

Прв пневматик за електрични возила.

  • Минимален отпор на тркалање за максимална километража
  • Неспоредливи перформанси на сопирање и мала емисија на бучава
  • Аеродинамичен дизајн на бочната страна со структура на топче за голф
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.