Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiEcoContact™ 5

Совршен за безбедно возење со ефикасна потрошувачка на гориво.

  • Оптимизиран отпор на тркалање за намалена потрошувачка на гориво
  • Голема безбедност при сопирање и мали растојанија на запирање на влажни патишта
  • Најдобро управување на влажни и на суви патишта
ContiEcoContact™ 5
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
Технологија
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи
Преземање

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.