Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiEcoContact™ 3

Безбедност и ефикасност за возилата во компакт-класата и во средната класа.

  • Голема километража и мала потрошувачка на гориво
  • Намалени растојанија на запирање на влажни и на суви патишта
  • Екстремно добра тракција, особено при свртување на влажни патишта
ContiEcoContact™ 3
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.