Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiCrossContact Winter

Одлична тракција и сопирање на снег и на мраз

  • Одлична тракција и сопирање на снег и на мраз
  • Брилијантно управување на снежни и на влажни патишта
  • Високо ниво на безбедна заштита од аквапланинг
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.