Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiCrossContact™ LX 2

Одлично управување на патот и во поблаги off-road услови.

  • Добри перформанси на сопирање на влажни и на суви патишта и многу добра способност на управување
  • Голема километража и високо ниво на удобност при возење
  • Одлична тракција во полесни off-road услови
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи
Преземање

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.