Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiCrossContact™ LX Sport

Пневматик со високи перформанси за пат и за полесни терени.

  • Одлично управување на патот и во off-road услови
  • Одлични перформанси на сопирање на влажни и на суви патишта
  • Организиран отпор на тркалање
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Технологија
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.