Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

ContiCrossContact™ LX

Одлично управување на патот и во поблаги off-road услови.

  • Одлично управување и сопирање на патот и во off-road услови.
  • Одлична заштита од аквапланинг
  • Прецизен одѕив на воланот и врвно следење на насоката
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.