Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

Conti4x4WinterContact

Специјален пневматик за зимски услови на патот.

  • Одлична тракција и перформанси на сопирање
  • Исклучително удобно и тивко возење
  • Одлична отпорност на аквапланинг
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
Технологија
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.