Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg
Continental Пневматици

Conti4x4SportContact

Подготвен за ситуацијата зад аголот.

  • Добра стабилност при свртување
  • Одлична заштита од аквапланинг
  • Соодветен за големи брзини на патот
tire_image1
Пронаоѓач на пневматици
Најважни технички податоци
Резултати од тестот
ЕУ-етикета за пневматици
Асортиман на производи

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.