Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

stage_image1_lg

Широки пневматици

Тестови на зимските широки пневматици на Continental

Победува на снег, мраз и други терени за тестови

Во различни независно тестови, нашиот асортиман широки зимски пневматици повторно покажаа одличен перформанс.

stage_award_image1

sport auto

Германското списание UHP за спортски автомобили во последното издание (11/2013) објави тест за зимски пневматици за 2013. Димензиите на пневматикот беа 245/40 R18 V, а тест-возило беше Audi TT RS.

Резултати за ContiWinterContactTM TS 830 P: „Го препорачуваме најтопло“


stage_award_image1

AutoBild allrad

Во изданието на AutoBild allrad од 11/2012 беше објавен тест за зимски пневматици за 2012. Тестираните димензии беа 235/55 R 17, а тест-возилото Q3.

Резултати за ContiWinterContactTM TS 830 P: „Исклучителен“ (победник на тестот)


stage_award_image1

Auto Zeitung allrad

Германското списание Auto Zeitung allrad во своето последното издание (03/2013) објави тест за зимски пневматици за SUV со димензии 235/50 R18 H/V. Тест-возило беше VW Tiguan.

Резултати за ContiCrossContact Winter: „Го препорачуваме најтопло“

testresult_conti4x4contact_5

ACE Lenkrad

Германското списание ACE (Auto Club Europa) во своето издание во 09/2012 објавиACE тест за зимски пневматици. Тестираните димензии беа 215/65 R16 T, а тест-возила беа Dacia Duster и VW Tiguan. 

Резултати за ContiCrossContact Winter: „Го препорачуваме најтопло“

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.