Производи за автомобил / комбе / 4 х 4

New content item
WinterContact™ TS 860

Максимална безбедност во сите зимски временски услови.

New content item
WinterContact™ TS 860 S

Зимски пневматици со ултрависоки перформанси за премиум спортски автомобили.

Истражете ја зимата.

Совети за студената сезона

I keep your loved ones safe.
Sa mnom su vaši najdraži potpuno bezbedni.

Continental zimske gume.

stage_image1_lg
SportContact™ 6

Безбедност на сите патишта. Контрола при сите брзини.

New content item
New content item
I keep your loved ones safe.
stage_image1_lg

Најважните карактеристики на нашиот пневматик

Локатор на трговци

Компетенции за пневматици

Независни тестови за пневматици

Independent winter tire tests

Додека ги развиваме нашите премиум пневматици, ние ги разгледуваме апсолутно сите аспекти на безбедноста и на перформансите. Резултат се највисоки оцени.

Прочитај повеќе

Новости

Добивајте ги најновите активности на Continental на сите канали

Ние користиме колачиња за да се осигура дека ви го даваме најдобриот опит на нашата веб страница. Кликните тука за да дознаете нешто повеќе или да ги промените поставките за колачиња.